Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) Uygulamaları

Kurumsal kaynak planlama uygulamaları en ufak ticari işletmeden, çok şirketli yapıdaki işletmelere kadar uzanan her türlü ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmış ortak teknoloji ve bilgi birikimi ile beslenen bir ürün ailesidir. İhtiyacınız ne düzeyde olursa olsun, Netsis’in buna yönelik bir çözümü muhakkak mevcuttur.

Fusion@6; Çok kullanıcılı büyük işletmelere yönelik, tamamı ile entegre ve modüler, dijital iş akış yönetim sistemi destekli kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarına yönelik bir çözüm paketidir. Fusion Standard@6; 10 kullanıcı ve üzeri KOBİ düzeyindeki işletmelere yönelik, kurumsal kaynak planlama ihtiyaçlarını yerine getirebilen maliyet muhasebesi ve kalite kontrol gibi fonksiyonları içeren orta ölçekte bir çözüm paketidir.

Entegre@6; 1-10 kullanıcılı işletmelerde, temel muhasebe ve ticari ihtiyaçları karşılamaya yönelik basit üretim fonksiyonlarını da barındıran en ekonomik çözüm paketidir.

Genel Özellikler :

Netsis’in “Fusion Ailesi” ne katılan yeni yazılım çözümleri, Fusion@6, FusionStandard@6 ve Entegre@6, çok fonksiyonlu kullanım özelliği ile küresel ticaretin kaçınılmaz iş süreçlerinden biri olan web tabanlı uygulamaları desteklerken işletmelerin hem hayatını kolaylaştırıyor, hem de verimlilik ve karlılığını yükseltiyor. Dijital ortamda şekillenen bugünün küresel iş dünyasında, olmazsa olmaz ana omurga niteliğini taşıyan İnternet alt yapıları, işletmeler arasındaki temel alışveriş biçimlerinden biri olan B2B için de kaçınılmaz bir gereklilik.

Netsis, Türk ticaret hayatına giren yeni standart uygulamalardan biri olan e-imza ile sözleşme, sipariş süreçleri, bordrolama gibi pek çok konuda firmalara hızlı, pratik ama güvenilir çözümler sunuyor. Yenilenen Alt yapı Fonksiyonları kapsamında geliştirilen bir başka özellik olan Netsis Dinamik Kodlama, işletmelerin gerek duydukları tüm script yazma ve programlama ihtiyaçlarına cevap veriyor. Belirlenen bir ortak kod sayesinde (kütüphane Kodu) her yerde tanımlanan şekilde de kullanılabiliyor.

Netsis’in yeni, öncü web ürünleri olan Fusion@6, Fusion@6 Standard, Entegre@6’daki NDI (Netsis Data Inspector) fonksiyonu sayesinde, işletmelere ait veri giriş ekranlarının tasarlanması sağlanıyor. Bu tasarlanan ekranlar web de yayınlanabiliyor. Tasarımların kullanıcılar açısından basit bir biçimde yapılmasını sağlamak amacı ile kolaylıklar içeren NDI özelliğinde; ekran tasarlamanın yanı sıra rehber ve rapor tasarlamak gibi fonksiyonlar da mevcut. Aynı anda birden fazla veritabanı ile çalışma özelliğine sahip NDI (Netsis Data Inspector) ile Netsis paketleri dışında ihtiyaç duyulabilecek uygulamalar tasarlanarak kullanılabiliyor, uygulamada kullanılacak ekran ve raporların tasarımları NDI ortamından yapılabiliyor.

Üretimden dağıtıma ve hizmet sektörüne kadar uzanan geniş bir yelpazede, müşteri odaklı her işletmenin ihtiyaç duyduğu çözümleri de sunan Netsis, örneğin “Metinden Sese-Text to Speech” fonksiyonu sayesinde, müşterilerine sesle verecekleri komutları klavyeye ihtiyaç duymadan gerçekleştirebilme olanağı veriyor. Bilginin en stratejik ham madde olduğu gerçeğinden hareket eden Netsis, yeni yazılım çözümleri ile mobil yaşam kolaylığına katma değer sağlayarak bilgiye her yerden, her araçla ve her zaman güvenli bir şekilde ulaşılma imkanı da sunuyor.

Özellikle geniş bir coğrafyada dağıtım, zamanında teslim ve sipariş konularında faaliyet gösteren işletmelere Netsis’in sunduğu çözümler arasında, “Geocode” uygulaması ile harita üzerinden müşteri siparişlerini izleme, il ve ilçe ölçeğinde görselleştirme, adres bulma, rota oluşturma, dağıtım planlaması ve satış analiz raporu alma gibi birçok özellikleri saymak mümkün. Bu özelliklerin yanı sıra sayısal harita destekli analiz ve raporlama sistemi, sayısal harita bilgileriyle adres doğrulama, uydu görüntüsü, ulaşım için harita desteği (akıllı ulaşım) ve GPS destekli araç takip ve rota planlama gibi daha pek çok uygulamayı ihtiyaç sahibi işletmeler için kolaylıkla hayata geçiren Netsis farklı bir özellik olan SMS fonksiyonu ile de, müşterilere SMS gönderme olanağına erişiliyor. Örneğin tahsilat, fatura girişleri ve kayıt girişleri gibi süreçlerde bilgilendirme mesajları atabilmeyi sağlayan SMS özelliği, firmaların stok durumlarından, müşterilerin değişen risk limitlerine kadar olan bilgileri SMS yolu ile iletmeye imkan tanıyor. Kullanım alanı bu kadarla da sınırlı kalmayan SMS hizmeti ile kampanya, duyuru SMS’leri veya her ay sonundaki bakiye listelerini mesaj olarak paylaşmaya yardımcı oluyor. İşte bu iş yapış biçimleri arasında bulunan B2E ihtiyaçlarını da içeren elektronik ortamdaki bordro izleme, özlük bilgileri girişi, yönetmelik/duyuru sistemi, başvuru/işe alma gibi fonksiyonlarda da Netsis, işletmelere sunduğu çözümlerle büyük kolaylıklar sunmaya devam ediyor.

E-Netsis – IK.Net fonksiyonu ile, işe alma işlemlerini daha kolaylaştıran özellik sayesinde yeni ürünlerdeki özgeçmiş oluşturma sayfası internete açıldığında, adaylar CV’lerini oluşturarak pozisyonlara ait görev tanımlarını karşılaştırıp sonuçların e-mail ile gönderilmesi sağlanıyor. Bununla kalmayıp işe alım için adaylarla görüşme de bu özellik sayesinde ayarlanabiliyor.

E-Netsis – IK.Net özelliği sayesinde her çalışan planladığı izin tarihlerini girerek, yöneticilerinin onayları doğrultusunda, izin tarihleri kesinleşerek ve revizyonların takip edilmesi gerçekleştiriliyor.

Kurumsal kaynak planlama uygulamaları ile ilgili çözüm gereksinimlerinizi görüşmek ve daha detaylı bilgi almak için bize 0232 489 0060 yazilim.destek@egebimtes.com.tr’den ulaşabilirsiniz.