Microsoft Enterprise Mobility (EMS) çözümlerine genel bakış

Microsoft Enterprise Mobility Suite (EMS) çözümleri işletmenizin artan mobil cihaz kullanımı ile birlikte karşılaşabileceği sorunları ortadan kaldırmak için kullanabileceğiniz bulut çözümlerinden oluşuyor. Bu çözümler, Azure Active Directory Premium, Windows Intune, Azure Rights Management Service ve Microsoft Advanced Threat Analytics ürünlerini kapsıyor. Microsoft Enterprise Mobility çözümleri hibrit kimlik yönetimi, mobil cihaz yönetimi ve veri yönetimi konularına çözüm getiriyor.

Enterprise Mobility Suite (EMS) çözümlerinin kurumunuza sağlayacağı faydalar nelerdir?

1. Office’i daha iyi korur

Microsoft Office e-postalarınızı, dosyalarınızı ve uygulamalarınızı korumak için tasarlanmış tek çözümdür.

2. Tasarruf etmenizi sağlar

Diğer bağımsız çözümleri satın almaya kıyasla %50’ye kadar daha uygun fiyatlıdır.

3. Sorunsuz çalışır

Kurulumu kolaydır, her zaman günceldir ve şirket içi veri merkezinize bağlanır.

4. Güvenliğinizi sağlar

Güvenlik Microsoft Enterprise Mobility çözümlerinin temel odak noktasıdır. Güvenlik ihlallerini, kuruluşunuza zarar vermeden önce tespit etmenize yardımcı olur.

5. Kapsamlıdır

iOS, Android, Windows, Windows 10 ve 2.500’den fazla popüler SaaS uygulaması Microsoft Enterprise Mobility çözümleri ile koruma altındadır.

Enterprise Mobility Suite (EMS) Çözümlerine Genel Bakış:

Azure Active Directory Premium: Günümüzde kurumların pek çoğunda aktif olarak kullanılan Active Directory’i buluta entegre etmektedir. Azure AD Premium sayesinde, kullanıcılar tek bir kimlik ile hem lokaldeki, hem de buluttaki uygulamalara erişebilmektedirler. Ayrıca bu sayade Self-Servis Şifre Resetleme gibi özelliklerdende faydalanabilmektedirler. Kullanıcılar kendi şifrelerini kendileri değiştirebilir/sıfırlayabilirler, bu sayede bu işlem için IT’ye başvurmalarına gerek kalmaz.

Windows Intune: Kurumların PC ve mobil cihazları bulut üzerinden yönetebilmelerini sağlamaktadır. PC ve mobil cihaz yönetimi, Windows işletim sistemi (x86/64),  Windows to Go, Windows Embedded, Mac OS X,  Windows RT, Windows Phone 8, iOS ve Android için yapılabilmektedir.  Intune servisi ile herhangi bir altyapıya ihtiyaç duymadan, tüm mobil cihazlar kolaylıkla yönetilebilinir. Donanım ve yazılım envanteri, uygulama dağıtımı, Windows Firewall ve antivirüs (SCEP) yönetimi, Selective Wipe ile mobil cihazların fabrika ayarlarına dönüştürülmesi ürünün en temel kabiliyetlerindendir.

Buluttan alınan Intune servisi ile farklı lokasyonların her biri için lokal bir altyapı kurmak zorunda kalmadan tüm cihazları merkezi bir şekilde tek bir yerden yönetebilinmektedir. Windows Intune, SCCM ile birlikte kullanıldığında kurumdaki cihazların tümü tek bir yönetim konsolu üzerinden yönetilebilinmektedir.

Azure Rights Management: Kritik dosyaların güvenlik altına alınmasını, verilerin ister saklandıkları yerde, ister kişiler arasında paylaşılırken korunmalarını sağlamaktadır. Azure RMS’in en büyük farkı, artık pek çok farklı dosya tipini (Office, pdf, jpg, txt, xml, png, bmp) desteklemesidir. Azure RMS sayesinde, istediğiniz kullanıcılara farklı yetkilendirmeler verebilinebilmektedir. Bu sayede  dosyayı yalnızca görüntüleyebilir, dosya üzerindeki text’i kopyalayamaz, print edilmez ve dosya için içeriğin okunabileceği son tarihte de dahil çeşitli yetkilendirmeler yapılabilmektedir.

Microsoft Advanced Threat Analytics: Şüpheli etkinlikleri ve gelişmiş tehditleri basit, işlem yapılabilir raporlarla neredeyse gerçek zamanlı olarak tespit etmenize yardımcı olur. Davranışsal analiz yeteneklerini kullanarak ihlal ve tehditleri önceden belirlemenize yardımcı olur. Saldırı zaman çizelgesi, doğru şeyleri bir zaman çizelgesinde ortaya koyan ve size kim, ne, ne zaman ve nasıl sorularına ilişkin bakış açısı sağlayan net, verimli ve kullanımı kolay bir kaynaktır. ATA ayrıca, her şüpheli etkinlik için denetleme ve düzeltmeye yönelik öneriler sunar.