Microsoft Lisanslama Çözümleri

1993 yılından bu yana Microsoft İş Ortağı olan Egebimtes, Microsoft ürünleri konusunda ürün tedariği sağlayan, danışmanlık, kurulum ve bakım hizmetlerini aynı anda verebilen “Gold Partner” unvanına sahiptir. Microsoft lisanslama çözümleri kapsamında doğru ürünlerin ve lisans modellerinin seçilmesinden satın alınmasına; kurulum ve yaygınlaştırma hizmetlerinden, bakım ve yenileme süreçlerine dek her aşamada yanınızdayız.

Microsoft Toplu Lisanslama Modeli (Microsoft Volume Licensing):

Microsoft Toplu Lisanslama modeli Microsoft yazılımlarını ve bulut hizmetlerine sahip olmanın en uygun maliyetli, esnek ve yönetilebilir yöntemidir. Microsoft, her biri farklı büyüklükte iş ve organizasyon tipinin ihtiyaçlarını karşılayan farklı Toplu Lisanslama programları sunar. Organizasyonuza uygun doğru programı belirlememiz için aşağıdaki soruların cevaplarını bilmemiz gerekir:

  • İşletmenizin tipini ve büyüklüğü nedir?
  • Lisanslamak istediğiniz ürünler/yazılımlar nedir?
  • Bu ürünleri nasıl kullanacaksınız?

250’den az lisans ihtiyaçlarınız için Microsoft Open Programları:

Open programları toplu lisanslama için değiştirilebilir bir platform ve fiyat avantajı sağlar. En son Microsoft teknolojilerine sahip olmak isteyen küçük ve orta ölçekli organizasyonlar için basit, uygun maliyetli bir yöntemdir.

  • Open Lisans (Open Licence)

Open lisans anlaşması size kalıcı Microsoft yazılım kullanım hakları veren ön ödeme ile ödediğiniz basit bir anlaşmadır. Bulut ürünleri de dahil olmak üzere Microsoft’un tüm ürünlerini Open Lisans ile alabilirsiniz.

  • Open Value

5 veya daha fazla masaüstü PC olan bir küçük veya orta ölçekli işletmeyseniz Open Value sizin için önereceğimiz programdır. Open Value ile lisans yönetiminizi kolaylaştırır, yazılım maliyetlerinizi daha etkin yönetebilir ve yatırımlarınızı daha iyi konrol edebilirsiniz. Open Value ile birlikte gelen Yazılım Güvencesi (Software Assurance), tüm organizasyonunuzun verimliliğini arttıracak eğitim, hayata geçirme planlaması, yazılım sürüm yükseltmeleri ve ürün desteği gibi değerli avantajlar sağlar. Open Value anlaşması ile farklı Microsoft ürünleri arasından minimum 5 ürün seçebilirsiniz. 3 yıllık sabit fiyat ile Yazılım Güvencesi (Software Assurance) haklarını ve en son yazılım yükseltmelerini alabilirsiniz.

  • Open Value Subsciption

Open Value Subscription, Open program seçenekleri içinde, ilk sahip olma maliyeti en düşük olandır. Masaüstü PC adedinizin azaldığı senelerde toplam lisanslama maliyetinin azalması esnekliğini beraberinde getirir. Bu seçenek, organizasyonunuza Microsoft anlaşmasının geçerli olduğu dönem içinde kullandığın kadar öde mantığında yazılımları kullanma hakkı sağlar. Open Value Subscription anlaşmasına tek bir platform opsiyonu ekleme imkanına da sahip olursunuz. Open Value Subscription anlaşması ile farklı Microsoft ürünleri arasından minimum 5 ürün seçebilirsiniz. 3 yıllık sabit fiyat ile Yazılım Güvencesi (Software Assurance) haklarını ve en son yazılım yükseltmelerini alabilirsiniz. Open Value Subscription anlaşmasında lisanslar kiralanır, sahibi olunmaz. Lisans sayısını anlaşmalarınızın her yıldönümünde arttırabileceğiniz gibi, azaltabilirsiniz de.

 

 


Microsoft Online Subscription Program (MOSP)
 

Dünyanın en yaygın olarak kullanılan iş çözümleri yazılımları artık bulut üzerinde yer alıyor. Microsoft Online hizmetleri bu kurumsal iş yazılımlarına abonelik servisi ile erişim sağlıyor. Microsoft’un ekosisteminde yer alan bu çözüm ortaklarından biri olarak sizlere bu konuda yol gösteriyor ve yardım ediyoruz. Bilgi Teknolojileri stratejiniz bulut bilişimin getirdiği avantajlardan faydalanacak şekilde yönelmeye devam ettikçe, Microsoft Online Servisleri ile mevcut teknoloji yatırımlarınızın içeriğini ve fonksiyonlarını artırabilirsiniz.